Albkino.co | Filma me Titra Shqip
Mirëserdhët!
Kyçu / Regjistrohu

Band of Brothers | Episodi 1 | Me Titra Shqip

Videot e zgjedhura

Thanks! Share it with your friends!

URL

You disliked this video. Thanks for the feedback!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Publikuar nga AdminTë Gjithë Filmat Seriale Aksion Dramë Histori
2,154 Shikime

Përshkrimi

Anëtarët e Airborne 101 po trajnohen në Kampin Tokoa, Xhorxhia. Pas përfundimit të trajnimit, djemtë transportohen tek Uppotery, England. Ata praktikojnë këcimet, bëjnë ushtrime në terren, dhe zbulojnë se eksperienca e tyre e parë në betejë do të jetë Normandia.

 

Band of Brothers është një miniserial televiziv me dhjetë seri, 11 orë, për Luftën e II-të Botërore, bazuar në librin me të njëjtin titull të historianit Stephen E. Ambrose. Producentët ekzekutivë ishin Steven Spielberg dhe Tom Hanks. 


Kjo është historia e "E" Easy Company, Regjimentit të 506-të të Divizionit Ajror 101 nga stërvitjet paraprake që filluan në 1942 deri në fundin e Luftës së II-të Botërore. Ata zbritën prapa vijave të armikut në orët e hershme të Ditës-D në ndihmë të zbritjeve në plazhin Utah, morrën pjesë në çlirimin e Carentan dhe në operacionin Market Garden. Ato gjithashtu çliruan një kamp përqëndrimi dhe ishin të parët që hynë në strehën në mal të Hitlerit në Berchtesgarten. Një tregim magjepsës rreth miqësisë, që është, në fund, një tregim për njerëz të zakonshëm që bënë gjëra të jashtëzakonshme. 

Shiko/Shkarko

Shkruaj , komentet e tua

Komentet

Bëhu i pari që komenton kët Video.
RSS