Albkino.co | Filma me Titra Shqip
Mirëserdhët!
Kyçu / Regjistrohu

Luftë


 • Popular Dear John (2010)

  Dear John (2010)

  nga Admin Shtuar 510 Shikime / 2 Likes

  Ndërsa Xhoni është kthyer me leje në qytezën e tij të lindjes, gjen Savanën, një studente kolegji që po viziton qytetin. Edhe pse dashuria ishte e papritur, s’do të thotë që ata s’e g

  Featured
 • Popular Jarhead (2005)

  Jarhead (2005)

  nga Admin Shtuar 404 Shikime / 0 Likes

  Filmi që do të ndiqni bazohet në librin e mirënjohur të Enthëni Suoford, të vitit 2005. Një ish marins, i cili flet për eksperiencën e tij në Arabinë Saudite, si dhe për luftën në

 • Popular Wolf Warrior 2 (2017)

  Wolf Warrior 2 (2017)

  nga Admin Shtuar 449 Shikime / 2 Likes

  Kur mercenarët sadistë shënjestrojnë civilët, Leng Feng detyrohet t'i kthehet detyrës së tij, në mënyrë që të shpëtojë jetët e kërcënuara të tyre. Shkarko Filmin htt

 • Richard III (1995)

  Richard III (1995)

  nga Admin Shtuar 201 Shikime / 0 Likes

  Shfaqje klasike Shakespiriane për një mbret që kurdis plane vrasjesh në një mjedis alternativ fashistë në Angli. Shkarko Filmin https://openload.co/f/k43bIiLpurI

 • Popular An Ordinary Man (2017)

  An Ordinary Man (2017)

  nga Admin Shtuar 917 Shikime / 0 Likes

  Jeta e një ish-gjeneral në arrati që akuzohet për krime lufte dhe marrëdhënia që krijon ai me shërbyesen e vet. Shkarko Filmin https://openload.co/f/vB2cnNHFn-M

  Featured
 • Popular Windtalkers (2002)

  Windtalkers (2002)

  nga Admin Shtuar 430 Shikime / 2 Likes

  Dy marinsa amerikan në Luftën e Dytë Botërore janë caktuar për të mbrojtur një marinar tëNavajo, që duhet përdorur gjuhen e ti si një radio shifër të pathyeshme. Shkarko Filmin https://

 • Popular Wolf Warrior II (2017)

  Wolf Warrior II (2017)

  nga Admin Shtuar 699 Shikime / 0 Likes

  Kur mercenarët sadistë shënjestrojnë civilët, Leng Feng detyrohet t'i kthehet detyrës së tij, në mënyrë që të shpëtojë jetët e kërcënuara të tyre. Shkarko Filmin htt

  Featured
 • Popular Black Book (2006)

  Black Book (2006)

  nga Admin Shtuar 773 Shikime / 0 Likes

  Në Holandën Naziste të okupuar gjatë Luftës së Dytë Botërore, një këngëtare çifute infiltrohet ne selinë qendrore të Gestapos për rezistencën holandeze. Shkarko Filmin https

  Featured
 • Popular The Ottoman Lieutenant (2017)

  The Ottoman Lieutenant (2017)

  nga Admin Shtuar 519 Shikime / 0 Likes

  Togeri osman flet për historinë e dashurisë midis një infermiereje amerikane idealiste dhe një oficeri turk gjatë Luftës së Parë Botërore. Shkarko Filmin https://openload.co/f/u9_E-PAr0XA

  Featured
 • Popular Megan Leavey (2017)

  Megan Leavey (2017)

  nga Admin Shtuar 637 Shikime / 0 Likes

  Bazuar në historinë e vërtetë të një marinseje të re, disiplina e veçantë e së cilës dhe lidhja me qenin e saj luftëtar shpëtuan mijëra jetë gjatë misionit të tyre n&eu

  Featured
 • Popular Flags of Our Fathers (2006)

  Flags of Our Fathers (2006)

  nga Admin Shtuar 379 Shikime / 0 Likes

  Historitë jetësore te gjashtë burrave që ngritën flamurin në Betejën e Iwo Jima, një pikë kthese në Luftën e Dytë Botërore. Shkarko Filmin https://openload.co/f/SZcGf0jTgKE

 • Popular The Pianist (2002)

  The Pianist (2002)

  nga Admin Shtuar 987 Shikime / 5 Likes

  Një hebre muzikant polak përpiqet t’i mbijetojë shkatërrimit të Getos në Varshavë gjatë luftës së 2-të botërore. Shkarko Filmin https://openload.co/f/ulh87svzE1Y

 • Popular Savior (1998)

  Savior (1998)

  nga Admin Shtuar 2,256 Shikime / 1 Likes

  Një marinarë i thekur në Legjionin e Huaj fillon për të gjetur humanizmin e tij kur përballet me një luftë të tmerrshme në Bosnje. Shkarko Filmin https://openload.co/f/3ZVqDunno5U Shkarko Titrat https://op

  Featured
 • Popular Stop-Loss (2008)

  Stop-Loss (2008)

  nga Admin Shtuar 2,719 Shikime / 0 Likes

  Një ushtar veteran kthehet nga turneu i tij i detyrës të kryer në Irak, dhe mundohet qe te filloje nje jete te re por, urdhërohet në mënyrë arbitrare të kthehet në detyrë në terren nga ana e usht

 • Popular USS Indianapolis: Men of Courage (2016)

  USS Indianapolis: Men of Courage (2016)

  nga Admin Shtuar 7,196 Shikime / 3 Likes

  Historia e vërtetë e dhimbshme e ekuipazhit të ASHBA Indianapolis, të cilët ngecën në ujërat filipinë për pesë ditë pas dorëzimit të armëve atomike që do i jepnin fund Luft&eu

  Featured
 • Popular The Water Diviner (2014)

  The Water Diviner (2014)

  nga Admin Shtuar 1,201 Shikime / 1 Likes

  “Filmi është i frymëzuar nga ngjarjet e vërteta të Betejës së Galipolit, në Turqi, gjatë Luftës së Parë Botërore”. “Pas vdekjes të së shoqes, një fermer aust

  Featured
 • Popular The Thin Red Line (1998)

  The Thin Red Line (1998)

  nga Admin Shtuar 1,903 Shikime / 1 Likes

  Çfarë është kjo luftë, në zemër të natyrës?Pse kërkon natyra të sfidojë veten?Pse lufton toka kundër detit?Ka ndonjë fuqi hakmarrëse natyra?Mos vallë ka më shumëse

  Featured
 • Popular Redacted (2007)

  Redacted (2007)

  nga Admin Shtuar 1,780 Shikime / 1 Likes

  Rindërtimi shkatërrues i përdhunimit dhe vrasjes së një vajze 15-vjeçare në Irak nga ana e ushtarëve amerikanë në Samara në vitin 2006. Shkarko Filmin https://openload.co/f/lmFWamkk7xk Shkarko Titra

  Featured
 • Popular Black Hawk Down (2001)

  Black Hawk Down (2001)

  nga Admin Shtuar 1,994 Shikime / 2 Likes

  Frymezuar nga ngjarjet e vërteta. 123 ushtar të zgjedhur amerikan do ti kapi 2 nënkolonelSomales, të cilet gjinden në një situat të rënd të luftes duke luftuar me shum civil Somales. Shkarko Filmin https://open

  Featured
 • Popular Guernica (2016)

  Guernica (2016)

  nga Admin Shtuar 1,257 Shikime / 1 Likes

  Fatet e Henrit - një reporteri amerikan e cinik, i cili ka humbur shpirtin e tij dhe Terezës, një nga censoret Republikane, me detyrë për të mbikëqyrur lajmet që gazetarët mund të dërgojnë jasht&

 • Popular Land and Freedom (1995)

  Land and Freedom (1995)

  nga Admin Shtuar 1,294 Shikime / 2 Likes

  Shkarko Filmin https://openload.co/f/zT3IUrBSK2Y (Fitues i dy çmimeve në festivalin e Kanës) Luftacivile në Spanjë e zhvilluar përgjatë viteve 1936 – 1939, është koha historike etemave të filmit &l

  Featured
 • Popular Citizen Soldier (2016)

  Citizen Soldier (2016)

  nga Admin Shtuar 1,568 Shikime / 5 Likes

  Ushtari I qytetëruar është një film dramatik i realizuar nga këndvështrimi i një grupi ushtarësh në Këmbësorinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës… Shkarko Filmin https://o

  Featured
 • Popular Northern Limit Line (2015)

  Northern Limit Line (2015)

  nga Admin Shtuar 637 Shikime / 0 Likes

  "Ky film është i bazuar në përplasjen detare të vërtetë ndërmjet Koresë së veriut dhe jugut pranë kufirit të veriut në detin e verdhë gjatë kupës botërore të 2002, K

  Featured
 • Popular Act of Valor (2012)

  Act of Valor (2012)

  nga Admin Shtuar 1,831 Shikime / 2 Likes

  Një skuadër elitë e marinës SEAL zbarkojnë në një mision të fshehtë për të shpëtuar një agjent CIA të marrë peng. Shkarko Filmin https://openload.co/f/-AicCXUxpDo

  Featured
 • Popular In the Land of Blood and Honey (2011)

  In the Land of Blood and Honey (2011)

  nga Admin Shtuar 1,278 Shikime / 4 Likes

  Gjatë Luftës së Bosnjës, Danijel, një ushtar lufton për serbët, ri-ballafaqohet me Ajla, një boshnjak i cili është tani një rob në kampin e tij ai mbikëqyr. Lidhja e tyre dikur premtuese &eu

  Featured
 • Popular No Man's Land (2001)

  No Man's Land (2001)

  nga Admin Shtuar 910 Shikime / 3 Likes

  Bosnja dhe Hercegovina gjatë 1993 në kohën e luftimeve më të rënda në mes të dy palëve ndërluftuese. Dy ushtarë nga kundërshtar nga palët në konflikt, Nino dhe Ciki, bllokohen në t

  Featured
 • Popular Sniper: Ghost Shooter (2016)

  Sniper: Ghost Shooter (2016)

  nga Admin Shtuar 1,848 Shikime / 2 Likes

  Snajperat elitarë Brendon Beket dhe Riçard Miller kanë për detyrë të mbrojnë një gazsjellës nga terroristët. Kur beteja me armikun çon në vrasjen e snajperave nga një qitës fantaz&e

  Featured
 • Popular Hart's War (2002)

  Hart's War (2002)

  nga Admin Shtuar 1,535 Shikime / 2 Likes

  Një student i drejtësis bëhet toger, gjatë Luftës së Dytë Botërore, është kapur dhe është caktuar për të mbrojtur një të burgosur të zi të akuzuar në mënyr

  Featured
 • Popular Forbidden Ground (2013)

  Forbidden Ground (2013)

  nga Admin Shtuar 961 Shikime / 1 Likes

  Tre ushtarë britanikë e gjejnë veten në Token e bllokuar nga kolonistet Gjerman , kjo ngjarje është në Francë rreth viti 1916. Shkarko Filmin https://openload.co/f/BXuHDWTDrkA

  Featured
 • Popular Wolf Warrior (2015)

  Wolf Warrior (2015)

  nga Admin Shtuar 2,873 Shikime / 4 Likes

  Një snajperist i forcave speciale me një shënjestër të jashtëzakonshme, pasi vret vëllanë e një bosi të drogës dhe bashkohet me Luftëtarët Ujk, duhet të përballet me disa mercenar&

  Featured
 • Popular Azemi (2015) - Film Shqiptar

  Azemi (2015) - Film Shqiptar

  nga Admin Shtuar 2,626 Shikime / 3 Likes

  Film është xhiruar nëpër vise të ndryshme të Kosovës dhe trajton luftën e fundit në Kosovë. Fatos Kryeziu, luan rolin kryesor në filmin “Azemi”, si një trim i cili i mbijeton luft&eum

  Featured
 • Popular For Greater Glory: The True Story of Cristiada (2012)

  For Greater Glory: The True Story of Cristiada (2012)

  nga Admin Shtuar 376 Shikime / 2 Likes

  Film për luftën e kryengritësve të cilët luftonin për lirinë e besimit, e cila ishte mohuar me ligj nga presidenti i Meksikës. Kjo quhej lufta e të Krishterëve... Shkarko Filmin https://openload.co/f/zHC-I

 • Popular Miasto 44 (2014)

  Miasto 44 (2014)

  nga Admin Shtuar 1,642 Shikime / 0 Likes

  Një histori dashurie, miqësie dhe aventure reale gjatë betejës brutale të Kryengritjes së Varshavës në vitin 1944, kundër nazistëve. Shkarko Filmin https://openload.co/f/_uX0OOd03Ok

  Featured
 • Popular Eye in the Sky (2015)

  Eye in the Sky (2015)

  nga Admin Shtuar 1,399 Shikime / 1 Likes

  Kolonele Katerinë Pauëll, një oficere ushtarake në drejtimin e operacioni për të kaput terroristë në Kenia, shikon misionin e saj të përshkallëzohet, kur një vajzë futet në zonën e

  Featured
 • Popular Whiskey Tango Foxtrot (2016)

  Whiskey Tango Foxtrot (2016)

  nga Admin Shtuar 577 Shikime / 1 Likes

  Një film i shkëlqyer i zhanrit komedi, luftë që tregon për mbulimin e një gazetare gjatë kohës së luftës në Afganistan. Mos e humbisni! Shkarko Filmin https://openload.co/f/O6H1gcXjhyY

  Featured
 • Popular The Monuments Men (2014)

  The Monuments Men (2014)

  nga Admin Shtuar 644 Shikime / 0 Likes

  Nje Skuader e pazakonte gjate luftes se Dyte Boterore ka per detyre te shpetoje veprat e artit dhe tia riktheje ata pronareve te tyre. Shkarko Filmin https://openload.co/f/rNmEj_Rb8yE

  Featured
 • Popular The Railway Man (2013)

  The Railway Man (2013)

  nga Admin Shtuar 1,132 Shikime / 0 Likes

  Një ish oficer i ushtrisë britanike, i cili ishte torturuar si një i burgosur lufte në një kamp japonez gjatë Luftës së Dytë Botërore, zbulon se njeriu që i shkaktoi këtë është ako

  Featured
 • Popular I Am Soldier (2014)

  I Am Soldier (2014)

  nga Admin Shtuar 1,645 Shikime / 3 Likes

  Filmi ndjek Mickey Tomlinson ! Nje komando ushtrie qe merr pjese ne trajnimin me te rrezikshem ushtarak per tu bere pjese e forces Elitare SAS. Shkarko Filmin http://abinitio.me/26ygD

 • Popular The Patriot (2000)

  The Patriot (2000)

  nga Admin Shtuar 2,179 Shikime / 6 Likes

  Është viti 1776 ne kolonin e Karolinës se Jugut. Benjamin Martin, një hero i luftes francezo-indiane i cili është i shqetësuar nga e kaluara e tij, tani nuk dëshiron asgjë më shumë se për të

  Featured
 • Popular An Act of War (2015)

  An Act of War (2015)

  nga Admin Shtuar 1,590 Shikime / 0 Likes

  Duke u ndeshur me pagjumësinë dhe PTSD të padiagnostifikuar, një veteran lufte punon natën si projektues në një kinema të vjetër. Duke u munduar të përshtatet me jetën civile, djali i tij e gjen

  Featured
 • Popular Fury (2014)

  Fury (2014)

  nga Admin Shtuar 1,883 Shikime / 2 Likes

  Prill 1945: Teksa aleatët bëjnë tentimet e fundit për ta fituar luftën kundër gjermanëve, një rreshter dhe pesë ushtarët e tij me një tenkë Sherman infiltrohen në një mision brenda n&eu

  Featured
 • Popular Sniper: Special Ops (2016)

  Sniper: Special Ops (2016)

  nga Admin Shtuar 1,941 Shikime / 2 Likes

  Një grup forcash speciale ushtarake, drejtuar nga rreshteri Vik Mosbi me një snajper ekspert, rreshterin Xheik Shandler, gjatë një misioni special dërgohen në një fshat të largët të Afganit për të

  Featured
 • Popular Legends of the Fall (1994)

  Legends of the Fall (1994)

  nga Admin Shtuar 2,190 Shikime / 1 Likes

  Tregim epik i tre vëllezërve dhe babait të tyre që jetojnë në shkretëtirën e largët të viteve 1900 në SHBA dhe se si jeta e tyre është e prekur nga natyra, historia, lufta, dhe dashuria. Shk

  Featured
 • Popular The Last Rescue (2015)

  The Last Rescue (2015)

  nga Admin Shtuar 1,296 Shikime / 0 Likes

  Lufta e II-të Botërore: Direkt pas 'Ditës D', tre ushtarë amerikanë dhe dy infermiere të ushtrisë janë bllokuar në kufijtë e armiqve. Ata marrin një oficer gjermanë të gradës së la

  Featured
 • Popular Brothers (2009)

  Brothers (2009)

  nga Admin Shtuar 2,928 Shikime / 2 Likes

  Sam Cahill (Tobey Maguire) dhe Tomi Cahill (Jake Gyllenhaal) janë vëllezër. Sami, niset për misionin e tij të katërt në Afganistan, ai është i martuar me të dashurën e tij të shkollës së

  Featured
 • Popular Son of Saul (2015)

  Son of Saul (2015)

  nga Admin Shtuar 662 Shikime / 1 Likes

  Në një kamp përqendrimi gjerman, një çifut kërkon të gjejë një mjeshtër për të kryer ritualet e varrimit për një djalë të vogël që ai e mendon si të birin. Ai

  Featured
 • Popular Days of Glory (2006)

  Days of Glory (2006)

  nga Admin Shtuar 688 Shikime / 0 Likes

  Gjatë Luftës së Dytë Botërore, katër afrikano-veriorë rekrutohen në ushtrinë Franceze për të çliruar vendin nga pushtuesit nazistë, si dhe të luftojnë diskriminimin francez. Shka

  Featured
 • Popular The Midwife (2015)

  The Midwife (2015)

  nga Admin Shtuar 1,447 Shikime / 1 Likes

  Një mami (infermiere) nga Finlanda bie në dashuri me një ushtar gjerman gjatë luftës së Leplendit në mes të Luftës së Dytë Botërore... Shkarko Filmin http://abinitio.me/vUkWq

  Featured
 • Popular Kokoda (2006)

  Kokoda (2006)

  nga Admin Shtuar 1,889 Shikime / 2 Likes

  Një betejë e vuajtshme zhvillohet mes ushtarëve australianë dhe japonezë, përgjatë shtegut Kokoda në Guinenë e Re, gjatë Luftës së Dytë Botërore. Shkarko Filmin http://abinitio.me/KZnsh

  Featured
 • Popular Jarhead 2: Field of Fire (2014)

  Jarhead 2: Field of Fire (2014)

  nga Admin Shtuar 1,764 Shikime / 3 Likes

  I frikësuar nga betejat dhe i zhgënjyer nga lufta, oficeri Kris Merimete vihet në krye të një njësie,misioni tjetër i së cilës është të ri-furnizojë një kamp një kamp ushtarak t&eu

  Featured
 • Popular Coriolanus (2011)

  Coriolanus (2011)

  nga Admin Shtuar 2,110 Shikime / 0 Likes

  Nje hero i debuar i Romes bashkohet me armikun e tij te betuar per tu hakmarre… Shkarko Filmin http://abinitio.me/1CgzO Shkarko Titrat http://abinitio.me/v8HVQ

  Featured
 • Popular Special Forces (2003)

  Special Forces (2003)

  nga Admin Shtuar 1,167 Shikime / 0 Likes

  Në ish-Republikën Sovjetike, Presidenti është duke shtypur popullin me ndihmën e një ish-gjenerali boshnjak i cili është sadist, ai është shumë i urryer. Një gazetar amerikan shkon atje për

 • Popular Ararat (2002)

  Ararat (2002)

  nga Admin Shtuar 2,192 Shikime / 0 Likes

  I ivestiguar nga një oficer doganor, një djalë i ri tregon se si ka ndryshuar jeta e tij gjatë bërjes së një filmi mbi gjenocidin armen. Shkarko Filmin http://abinitio.me/KsAE0 Shkarko Titrat http://abinitio.me/iNSpS

  Featured
 • Popular 71: Into The Fire (2010)

  71: Into The Fire (2010)

  nga Admin Shtuar 1,735 Shikime / 4 Likes

  Shkarko Filmin http://abinitio.me/uISSv Shkarko Titrat http://abinitio.me/4bijl

  Featured
 • Popular Where in the World Is Osama Bin Laden? (2008)

  Where in the World Is Osama Bin Laden? (2008)

  nga Admin Shtuar 1,563 Shikime / 0 Likes

  Morgan Spurlock bën një turne në Lindjen e Mesme për të diskutuar mbi luftën që kryhet kundër arabeve. Shkarko Filmin http://abinitio.me/lQBrI Shkarko Titrat http://abinitio.me/TMsA4

  Featured
 • Popular Hyena Road (2015)

  Hyena Road (2015)

  nga Admin Shtuar 1,364 Shikime / 1 Likes

  Tre njerëz të ndryshëm, tre botë të ndryshme, tre luftëra të ndryshme ndodhen në një mjedis ku morali duket sikur nuk ekziston. Shkarko Filmin http://abinitio.me/T6zw1

  Featured
 • Popular Incendies (2010)

  Incendies (2010)

  nga Admin Shtuar 2,986 Shikime / 1 Likes

  Udhëtimi i binjakëve në Lindjen e Mesme për të zbuluar historinë e tyre familjare, dhe të përmbushin dëshirat e fundit të nënës së tyre. Shkarko Filmin http://abinitio.me/iwLBc

  Featured
 • Popular A War (2015)

  A War (2015)

  nga Admin Shtuar 1,954 Shikime / 0 Likes

  Një grup ushtarësh paqeruajtës danezë në Afganistan gjenden ne një përplasje armësh me talebanët e zonës. Gjatë dyluftimit mbeten të vdekur disa civilë dhe për vdekjen e tyre gjykohet s

  Featured
 • Popular Field of Lost Shoes (2014)

  Field of Lost Shoes (2014)

  nga Admin Shtuar 1,617 Shikime / 0 Likes

  Bazuar në Luftën Civile në Amerikë, me kulm në betejën e Nju Marketit. Një grup kadetësh adoleshentë duhet të vendosin se për kë dheçfarë do luftojnë. Shkarko Filmin http://abini

  Featured
 • Popular Karbala (2015)

  Karbala (2015)

  nga Admin Shtuar 1,020 Shikime / 2 Likes

  Viti 2004, vazhdon operacioni Liria e Irakut. Një batalion i përbërë nga ushtarë polakë dhe bullgarë gjenden të rrethuar nga kryengritësit irakianë, besnikë të udhëheqësit shiit Muqtada

  Featured
 • Popular Apocalypse Now (1979)

  Apocalypse Now (1979)

  nga Admin Shtuar 1,826 Shikime / 0 Likes

  Gjatë luftës Vietnameze, Kapiten Uillard dërgohet në një mision të rrezikshëm në Kambodia për të vrarë Kolonel Kërtz, i cili e ka shpallur veten Zot në një fis vendas. Shkarko Filmin ht

  Featured
 • Popular Harrison's Flowers (2000)

  Harrison's Flowers (2000)

  nga Admin Shtuar 709 Shikime / 0 Likes

  Kur një fotoreporter i Newsweek zhduket në Jugosllavin e shkatërruar nga lufta, gruaja e tij udhëton për në Evropë për ta gjetur atë. Shkarko Filmin http://abinitio.me/khdOM Shkarko Titrat http://abinitio.me/NP

  Featured
 • Popular Jarhead 3: The Siege (2016)

  Jarhead 3: The Siege (2016)

  nga Admin Shtuar 2,250 Shikime / 2 Likes

  Një grup marinsash duhet të mbrojnë Ambasadën e SHBA-ës në Lindje të Mesme kur sulmohen befasisht nga forcat armike. Shkarko Filmin http://abinitio.me/T6akA

  Featured
 • Popular Malena (2000)

  Malena (2000)

  nga Admin Shtuar 3,328 Shikime / 4 Likes

  Një grua provokon ndjenja seksuale te një grup adoleshentësh. Shkarko Filmin http://abinitio.me/yCxVm

  Featured

Kategorit

RSS