Albkino.co | Filma me Titra Shqip
Mirëserdhët!
Kyçu / Regjistrohu

Filma Shqiptar


 • Popular Femrat (2013)

  Femrat (2013)

  nga Admin Shtuar 4,205 Shikime / 9 Likes

  Komedia më e suksesshme e vitit 2014, që theu çdo rekord në kinematë shqiptare! Çfarë janë femrat? Çfarë duan ato? A është e vërtetë që pas çdo burri të suksessh&

  Featured
 • Popular Sworn Virgin (2015)

  Sworn Virgin (2015)

  nga Admin Shtuar 2,507 Shikime / 5 Likes

  Filmi Burrneshat është i bazuar në novelën me të njëjtin emër me autoren Elvira Dones dhe tregon për dy gra të rritura në një fshat të bjeshkëve të cilat ekspozojnë një fenome

  Featured
 • Popular Azemi (2015) - Film Shqiptar

  Azemi (2015) - Film Shqiptar

  nga Admin Shtuar 2,626 Shikime / 3 Likes

  Film është xhiruar nëpër vise të ndryshme të Kosovës dhe trajton luftën e fundit në Kosovë. Fatos Kryeziu, luan rolin kryesor në filmin “Azemi”, si një trim i cili i mbijeton luft&eum

  Featured
 • Popular Amsterdam Express (2014)

  Amsterdam Express (2014)

  nga Admin Shtuar 12.4k Shikime / 23 Likes

  Filmi trajton historinë e një djali shqiptar që transferohet në Amsterdam për të siguruar para’ për të ndërtuar shtëpinë e tij në Shqipëri, ku ka lënë dhe të dashurë

  Featured
 • Popular Der Albaner (2010)

  Der Albaner (2010)

  nga Admin Shtuar 1,658 Shikime / 3 Likes

  Arbeni është një i ri shqiptar që së bashku me të atin punojnë si në Greqi ashtu edhe në Shqipëri për të fituar disa para. Çdo gjë është në rregull deri kur Arbeni arri

  Featured
 • Popular Kolona (2012)

  Kolona (2012)

  nga Admin Shtuar 3,160 Shikime / 2 Likes

  Shkarko Filmin http://abinitio.me/rMZEi

  Featured
 • Popular Gjallë (2009)

  Gjallë (2009)

  nga Admin Shtuar 4,217 Shikime / 1 Likes

  Në një vend ku tradita është vazhdimisht në luftë me modernizmin, Koli është një gjimnazist i vendosur që të shijojë rininë e tij të plotë. Kur babai i tij vdes ai është

  Featured
 • Popular Falja e Gjakut (2011)

  Falja e Gjakut (2011)

  nga Admin Shtuar 4,950 Shikime / 13 Likes

  Një familje shqiptare është shqyer nga një vrasje, duke rezultuar në një gjakmarrje që bënë Nikun objektivin kryesor dhe motra e tij, Rudina, detyrohet të lërë shkollën për të marr

  Featured
 • Popular Koha e Kometës 2008 - (Time of the Comet) - Film Shqiptar

  Koha e Kometës 2008 - (Time of the Comet) - Film Shqiptar

  nga Admin Shtuar 6,218 Shikime / 16 Likes

  Koha e Kometës është realizimi më i ri shqiptar. Ngjarjet zhvillohen në vitin 1914, atëhere kur Princ Wilhelm Vid emërohet Mbret i shqiptarëve dhe në gjithë Ballkanin fryn një erë lufte. Personaz

  Featured
 • Popular Amnistia 2011 - Film Shqip

  Amnistia 2011 - Film Shqip

  nga Admin Shtuar 5,901 Shikime / 19 Likes

  “Amnistia” e Alimanit është një histori sa e veçantë, aq edhe e njohur për shqiptarët. Një çift dashnorësh që përfundojnë të vrarë nga dora e vjehrrit të gruas

  Featured
 • Popular Muaji i Mjaltit (Honeymon)- Film Shqiptar

  Muaji i Mjaltit (Honeymon)- Film Shqiptar

  nga Admin Shtuar 2,193 Shikime / 7 Likes

  Skeda e filmit: Muaji i mjaltit: Medeni mesec /Honeymoon/ 2009, Kohëzgjatja: 95 min Xhirimet në: 35 mm, Dolby digital surround Vendi i origjinës: Shqipëri, Serbi. Regjia: Goran Paskaljeviç Skenari: Goran Paskaljeviç, Genc

  Featured
 • Popular Pharmakon 2012 - Film Shqiptar

  Pharmakon 2012 - Film Shqiptar

  nga Admin Shtuar 2,592 Shikime / 5 Likes

  Me regji dhe skenar nga Joni Shanaj, vjen filmi përfaqësues zyrtar i Shqipërisë në çmimet Oskar 2013! Klevis Bega, i njohur si Kastro Zizo, Olta Gixhari dhe Niko Kanxheri në rolet kryesore. Një djalë i ri i k

  Featured
 • Popular Balkan Bazaar (2011) - Film Shqiptar

  Balkan Bazaar (2011) - Film Shqiptar

  nga Admin Shtuar 3,238 Shikime / 10 Likes

  Ballkan Pazar Filmi (propaganda) "Ballkan Bazar" i regjisorit Edmond Budina ka si qendër skandalin e zhvarrimeve në fshatin Kosinë të Përmetit. Një bashkëprodhim italo-shqiptar, është xhiruar në Gjirokast&

  Featured
 • Popular Nje Shoqe Nga Fshati - Film Shqip

  Nje Shoqe Nga Fshati - Film Shqip

  nga Admin Shtuar 1,918 Shikime / 9 Likes

  Featured
 • Popular Lulekuqet mbi mure - Film Shqip

  Lulekuqet mbi mure - Film Shqip

  nga Admin Shtuar 1,509 Shikime / 10 Likes

  Featured
 • Popular Beni ecen vete - Film Shqip

  Beni ecen vete - Film Shqip

  nga Admin Shtuar 942 Shikime / 3 Likes

 • Popular Gjeneral Gramafoni - Film Shqip

  Gjeneral Gramafoni - Film Shqip

  nga Admin Shtuar 712 Shikime / 2 Likes

  Featured
 • Popular Koncert në vitin 1936 - Film Shqip

  Koncert në vitin 1936 - Film Shqip

  nga Admin Shtuar 584 Shikime / 2 Likes

  Një këngëtare e re Donika dhe një pianiste Eleni nisin një turne koncertesh në qytete të vegjël provincialë duke kaluar me pianon e tyre edhe nëpër fshatra. Dy artistet e reja takojnë shumë

  Featured
 • Popular Liri a vdekje - Film Shqip

  Liri a vdekje - Film Shqip

  nga Admin Shtuar 1,005 Shikime / 4 Likes

  Featured
 • Popular Mesonjetorja - Film Shqip

  Mesonjetorja - Film Shqip

  nga Admin Shtuar 857 Shikime / 1 Likes

  Featured
 • Popular Nëntori i Dytë (1982) - Filmi Shqip

  Nëntori i Dytë (1982) - Filmi Shqip

  nga Admin Shtuar 1,296 Shikime / 6 Likes

  Featured
 • Popular Skenderbeu - Gjergj Kastrioti - Film Shqiptar

  Skenderbeu - Gjergj Kastrioti - Film Shqiptar

  nga Admin Shtuar 1,604 Shikime / 1 Likes

  Featured
 • Popular Perrallë nga e kaluara - Film Shqiptar

  Perrallë nga e kaluara - Film Shqiptar

  nga Admin Shtuar 1,651 Shikime / 5 Likes

  Variacion i komedisë “14 vjeç dhëndërr “ të A. Z. Çajupit. Në këtë komedi autori tregon historinë e martesës së Gjinos 14 vjeçar me Marigonë 20 vjeçare. Marigoj

  Featured
 • Popular Zonja nga Qyteti - Film Shqiptar

  Zonja nga Qyteti - Film Shqiptar

  nga Admin Shtuar 2,906 Shikime / 10 Likes

  Vendimi i Ollgës për të jetuar me Melin vajzën e saj që punon si ndihmësmjeke fshati kthehet në situata plot peripeci. Pas një panairi të tërë letërkembimi për të gjetur një dh&eum

  Featured

Kategorit

RSS